právě sleduji:
Neko samurai 2
Secret garden
Ghost writer
...a další...

Report: Korejsko- český sportovní den (2.)

7. listopadu 2011 v 11:56 | Gitík |  Reporty z akcí
Po zahajovacích proslovech začal vlastní program.

Vystoupení taekwondo (český taekwondo tým, vedoucí I Jon-če)
Působivé exhibiční představení, souboje a rozkopávání dřevěných destiček na všechny způsoby, jaké si lze představit. Odkopnutí jablka z hlavy figuranta, rozkopnutí destičky z přemetu, no prostě to vypadalo nějak takhle:

Dopolední soutěž
Pod šifrou dopolední soutěž se schovávaly společenské hry. Právě kvůli hrám jsme měli býti rozděleni na modrý a bílý tým oněmi lístečky s čísly, které jsme dostaly u vchodu. Podle programu, ve kterém byly všechny vysvětlivky ke hrám pouze korejsky, se měla konat skupinová vybíjená, dále tajuplně nazvané "chytání za ocas" a "překážková dráha." Skupinová vybíjená se nekonala vůbec, namísto ní se předtančoval (ve složení Moderátor, překladatelka, homo ORG a neznámá dívka z lidu) a vyučoval jakýsi dětský taneček, který balancoval na hranici obyčejné lidské hravosti, čirého bláznovství a skoro-trapnosti (vzato v úvahu, že dovádí dospělí lidé). Toho jsme se ani já ani sestra neúčastnily, ale skupinka rozdováděných Čechů, kteří se spontánně přidali v hledišti si nakonec našla cestu na parkety a řádně si zablbla před celým sálem. Za odměnu dostali pytel rýže XD (opět praktický dárek aneb co se sní a vypije).
Následovalo hromadné svolávání lidu na parket k další hře pod krycím názvem chytání za ocas. V zásadě šlo o to, že na konci rozšafného tanečku (Tokubá, tokubá...) se hraje kámen nůžky papír. Kdo prohraje, si stoupne za vítěze, a tak se postupně tvoří lidský vláček. Sestra se prokámenůžkovala až na lokomotivu (tj, rozuměj hlavu lidského hada). Poslední člen lidského hada se stal ocasem a dostal za pas balónek přilepený izolepou, který má za úkol ukradnout či prasknout soupeřova hadí hlava. Lidský had se nesmí roztrhnout... no, dvakrát náš had prohrál.
Nerozešli jsme se ale obyčejně, nýbrž formou společenské hry. Každý před sebe natáhl rozevřenou ruku se všemi pěti prsty. Pak pan Moderátor vyslovil nějakou podmínku (všichni, kdo mají černé vlasy, všichni, kdo mají bílé ponožky, černé ponožky, všichni kdo mají brýle, bílý lístek s číslem... a pod.). Každý kdo splňoval podmínku schoval do dlaně jeden prst. Ten kdo složil všech pět prstů do pěsti vypadl z kola ven.

Předávání cen za soutěže (taktéž bod programu) probíhalo průběžně.

Zhruba v tuto dobu jsme potkaly Marii - nebo spíše ona našla nás. Právě včas.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
---