právě sleduji:
Neko samurai 2
Secret garden
Ghost writer
...a další...

Report: Korejsko- český sportovní den (1.)

7. listopadu 2011 v 11:51 | Gitík |  Reporty z akcí
(1. ročník)
Reportáž z akce, která byla o něco více korejská než česká, přesně, jak název napovídá.


Všechno to začalo asi před měsícem, kdy má sestra začala chodit na volitelný předmět Teorie etnicity, jehož náplní jsou dobrodružné úkoly typu "infiltruj se do vybraného etnika: najdi si svého cizince, spřátel se s ním a poreferuj nám o tom." Její volba padla shodou okolností na Korejce - a šťastnou náhodou se potkala s úžasně milou paní Marií, která přislíbila pomoc se záludnými úkoly. A tak minulý týden v rámci onoho přátelení obdržela od Marie pozvání právě na onen sportovní den.

Ve středu 2.11. 2011 se na webu Česko-korejské společnosti objevila stručná upoutávka ve znění:

Dovolujeme si Vás pozvat na Korejsko-český sportovní den pořádaný Korejským občanským sdružením v ČR v sobotu 5. listopadu od 10:00 do 17:00 ve sportovní hale Slavia (Praha 10, Vladivostocká 10, napravo od bazénu, vstup do haly po mostu vedoucím od točny tramvaje).
Přijďte si zasportovat a poznat Korejce žijící v České republice!

(Z čehož jsme nebyly moc moudré, protože jsme si nedokázaly představit, co se tam bude vlastně dít! Ale jako správní dobrodruhové jsme to šly prozkoumat coby stateční lovci zážitků a zkušeností s odlišnou kulturou.)

Vzhledem k tomu, že jsme dorazily tramvají, bylo snadné najít točnu. U paty mostu stál korejský klučina v jasně zelené bezpečnostní vestě, neboli příslušník rodu homo ORG (organizátor) a vedle něj visela cedulka se šipkou a nápisem pouze v korejštině naškrábaným propiskou.
U vchodu do haly, jsme pozdravily "Dobrý den" a odpovědí nám byla živá diskuze v korejštině vedená hroznem příslušníků homo ORG nahromaděných kolem přijímacího stolečku. Jedna duchapřítomná dívka nás anglicky informovala, že to nemůže přeložit, protože neumí česky (a brány Babylonu se otevřely). Nakonec se z toho vyklubalo, že každá dostaneme barevný papírek s číslem (modrá 8, bílá 8), že se máme jít posadit a že program začne asi v půl jedenácté, což jsme se ale dozvěděly teprve, až když na nás homo ORG začali mluvit česky.
Před oficiálním zahájením, jsme se bavily pozorováním rozcvičujícího se taekwondo týmu a dvou homo ORG, kteří zavěšovali na protější ochoz státní vlajky a plachtu s nápisem Korejsko-český sportovní den. Také jsme obdržely červenou dárkovou tašku s korejskými produkty z kategorie " co se sní a vypije..."
Nejdříve jsem se divila absenci časových údajů v programu, ale jakmile se program rozeběhl svým vlastním tempem, divit jsem se přestala. Hlavní slovo měl korejský pan Moderátor s velkým M, který chrlil proudy korejských souvětí tam, kde česká překladatelka použila sotva jednu větu, tedy pokud vůbec.
PROGRAM:
Národní hymny
(hláška: Stand up, pleeeeese!)
Program byl oficiálně zahájen korejskou hymnou, kterou pan Moderátor procítěně zazpíval do mikrofonu (klobouk dolů).
Po ní následovala česká hymna, která zazněla pouze instrumentálně, protože natolik vlastenecky cítící a schopný zpěvák se mezi námi prostě nenašel.

Poté následovaly slavnostní proslovy v následujícím sledu:
Zahajovací řeč (Čong In-če, předseda pořadatelského Korejského občanského sdružení) byla i přes svou délku česky shrnuta výstižnými slovy "jsem rád, že jsme se tu všichni sešli..." a velká většina byla ztracena v překladu. Podobně tomu bylo i s dalšími korejskými řečníky.
Blahopřání (Gabriel Oh, velvyslanec Korejské republiky v České republice)
Pokud si dobře pamatuji byl to neuvěřitelně dlouhý proslov o setkávání kultur, rostoucích investicích korejských firem v ČR, o tom, že ČR má v Koreji dobré jméno apod. - a jestli se nepletu, tak to byl právě pan velvyslanec, kdo zmínil korejské sponzory FC Plzeň, která si nedávno škrtla v lize mistrů.
Blahopřání (Milan Vodražka, Česko-korejská společnost) - realizováno jednou větou (ale česky, stručnost a výstižnost byla tentokrát již v původním znění).
Blahopřání (Kim Man-sok, čestný předseda Korejského občanského sdružení)
- tuším, že zmiňoval pořadatele, kteří prý tři dny nespali, aby se akce mohla konat, a děkoval sponzorům

Zahajovací proslov (Čong In-če, předseda Korejského občanského sdružení) - vlastní zahájení akce

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
---