právě sleduji:
Neko samurai 2
Secret garden
Ghost writer
...a další...

Maho no Chocolate / Kouzelná čokoláda

14. února 2010 v 20:43 | Gitík |  Anime
Recenze. Valentýnská nadílka. Koukat na nezávislou filmou produkci, znamená být strašně intelektuálně IN ve světě hraného filmu. Jenže, helemese, ona totiž existuje i nezávislá produkce anime...

... a ta se dělí na takovou tu všeobecně známou plus ten zbytek, který propadne.
Každopádně ji ale sledujete s vědomím, že patrně vznikala někde doma na koleně.
A občas is říkáte: "Jo, tak tohle bych možná dokázal(a) taky." nebo "Jejda, to bylo pěkné!"

Jindy prostě střelíte do šedého průměru, který se člověku zaháčkuje v hlavě - a ne a ne ven, aniž by ten dotyčný (slečna Gitík) tušil(a) proč vlastně.

Mahou no Chocolate (Magical Chocolate)


Kouzelná čokoláda

typ: OVA (1 epizoda)
délka: 8 min 25 s
produkce: Ishikawa Pro (nezávislé studio)
rok: 2001

žánr: romantika, shoujo

krátce: roztomilá valentýnská romance se špetkou magie, (zlí jazykové pak tuze rádi skrze zuby procedí: ...a velkou dávkou naivity)

zajímavosti:
- anime vyprodukovalo studio Ishikawa Pro za 5 měsíců, celková stopáž čítá zhruba 1 700 snímků
- pro srovnání: velká studia prý průměrně vyprodukují jeden běžný díl anime seriálu o plné stopáži (cca 22 minut) za jeden týden. Což čítá zhruba 10 000 okének (i více). (zdroj:ANN)

oficiální stránky: Maho no Chocolate (jpn)
- obrázky,video, pár zajímavostí :)

fansub (eng): Hikari no Kiseki (HnK)
web - >> http://www.hikarinokiseki.com/


Svátek svatého Valentýna je zvláštní den. Den, kdy se nemožné může stát skutečností. Den, kdy mají mají buclatí amorkové pravděpodobně padla, protože v tento svátek berou děvčata svůj osud do vlastních rukou.
Den, kdy půjde jen o jediné: doručit valentýnku té správné osobě. Valentýnka, konkrétně v Japonsku zcela tradičně (a zásadně) valentýnská čokoládka, je totiž klíčovým poslem svatého Valentýna a hlasem všech zamilovaných, médiem mnohem mocnějším než slavný Amorův šíp.
Čokoládka, darovaná z upřímné lásky, je zrcadlem našich našich citů a tajných dívčích snů o panu Dokonalém. Není to jen tak obyčejná čokoláda, tahle je dočista speciální. Protože je pro pana Dokonalého, na kterého přece nemůžete vybafnout *strašnětěmiluju-vodjakživa!*
- už jen proto, že bychom si koledovaly o šílený trapas.
Dívku Mami trápí přesně tenhle problém. Pan Dokonalý je kapitánem fotbalového týmu, což celou situaci jen ztěžuje. Všude má spoustu fanynek... a Mami se ještě ani nedovedla vyslovit, natož pana Dokonalého řádně oslovit, jelikož i ty fanynky kvůli nízkému sebevědomí nejistě sleduje z bezpečné (netrapné) vzdálenosti.
A tak je její poslední nadějí právě Valentýn a nejlepší kamarádka Koko, se kterou Mami svůj klíčový valentýnský proslov a předání čokolády pečlivě nacvičuje. Aby malý trdlík Mami nepromarnila životní šanci, která se naskytne jednou za život, pardon - jednou za rok, vždycky v onen den. Čokoláda je alfou a omegou svátku zamilovaných.
Ta tajemná, nesmírně mocná, ryze valentýnská, Kouzelná čokoláda zaručeně funguje a že je její magie tak veliká, že i tajnou lásku naplní a ke štěstí dovede. Koko se dušuje, že to musí být jistojistá věc...

Splní se Mami její tajný sen?
Věříte na magii a kouzelné čokoládky?

Mahou no Chocolate (Magical Chocolate)

- anglické titulky: Hikari no Kiseki (HnK)

credits: Alcaka @youtube.com

Odložte stranou skeptické pochyby o naivitě a předvídatelnosti děje, o lacině vypadající animaci, která naší valentýnské hrdince dodá vzhled rozšlápnuté moe brambůrky. A na chvilku věřte, že Obočnatce se špičatým nosem lze považovat za muže vašich nejtajnějších snů.
Maho no Chocolate možná diváky ničím nepřekvapí, ale na druhou také vůbec nic nezkazí. Romantiku nabízí (v mezích možností) docela solidní, roztomilou a poctivou. Pravda, Maho no Chocolate hraničí téměř s (neúmyslnou) parodií na svůj vlastní - a to dosti specifický - žánr valentýnských slaďáčků. Hyperbolické zkratky důvěrně známých klišé i stereotypů v pozadí jsou vskutku kouzelné *) stejně jako ona valentýnská čokoláda. Protože jinak si nedovedu vysvětlit, proč jsem se zbláznila, zahodila svůj dobrý vkus - a dovolila, aby se mi něco takového vůbec líbilo. :)
----
*)obzvláště Tatínek, se kterým ten Valentýn doslova sekne...

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
---