právě sleduji:
Neko samurai 2
Secret garden
Ghost writer
...a další...

Jakmile jednou jedinkrát zaslechla plakat racky...

12. ledna 2010 v 18:35 | Gitík |  Kreativní koutek
Povídka ze života.
Otaku grafomanka. To je děsná kombinace.

Jakmile jednou jedinkrát zaslechla plakat racky...

Testovací subjekt perlí...
Po špičkách se přikradla do pokoje, kde se sl. Gitík soustředěně vrtala ve svém blogu. Sl. Gitík zírá na monitor, něco píše a vůbec nevnímá své okolí (tj. obvyklý stav).
Tu si Gitík zčistajsna uvědomí strašidelné lechtání v zádech, protože Te-su jí celou tu dobu zákeřně kouká přes rameno, pěkně tiše jako pěna se zlověstným úsměvem ve tváři.
Sl. Gitík ze sebe vyrazí "ECH!" a zírá na Te-su jako blbec.
Ze zcela pochopitelných důvodu tu někomu přeběhl šílený mráz po zádech a tím pádem zamrzly i veškeré složitější reakce. Po necelé půl minutě ticha, během které se Te-su pořád tak záhadně usmívá a vychutná si tu duchařinu v praxi, se slečna Gitík probere z šoku a vrtátí se do normálu. "Co je?" vyhrkne. Dodatek "vole" raději spolkne, protože TO se mladším sestrám ve slušných rodinách obvykle neříká. Dokonce ani když si TO prokazatelně zaslouží.
Te-su roztáhne koutky do tajemného úsměvu. Složí ruce za záda. Slečna Gitík má nejasné tušení, že její sestra právě svatouškuje. Přeběhne jí mráz po zádech podruhé, protože si uvědomí, že jí Te-su chce asi něco důležitého sdělit. A sdělení vyžadující plnou giti-pozornost bývají osudová. (Jedno za všechny: Mami, koupila jsem si křečka. Hanka taky, víš, protože jim nedávno umřel... tak hele, kam ho teda dáme?).
Jenže tohle nebyl žádný křeček, tohle bylo něco mnohem zlověstnějšího. Od dob, kdy sl. Gitík svou sestru neprozřetelně naverbovala do řad otaku, už prostě nelze od tajemných a zlověstných úsměvů Malého Duchaře očekávat něco tak přízemního jako živé a mrtvé křečky. Jednak je křeček 3-D záležitost, jednak veškeré spouštěcí faktory pro tenhle typ obličeje byly odjakživa 2-D, stoprocentně placaté a stoprocentně kreslené.
Sl. Gitík je nepřirozeně napjatá, protože správně vytušila extrémní důležitost blížící se Te-su hlášky. Nicméně pořád ještě zvažuje užití dovětku vole, který jí zůstal ležet na jazyku. Osudové oznámení, pche, ozývá se vnitřní giti-hlas, na tutovku mi zase převrátí den naruby a to si TO slovo zaručeně zaslouží.
Sl. Gitík se nadechuje.
Te-su po tváři přeběhne triumfální výraz. Třebaže se objeví jen na setinu sekundy, sl. Gitík ho bez problémů odečte ze svítích očiček Malého Duchaře.
Něco je špatně. Zarazí se. Brrr! Svítící očička, to je zlé znamení...

Ke svítícím očičkám se vmžiku přidává i zářivý sluníčkový úsměv a hlas se zbarví do oné těžko definovatelné magické tóniny. Je to přesně ta, do které lidé sklouznou nevědomky, když se svými slovy snaží zformovat svá tajně vysněná přání, která leží tak tak na dosah ruky. Přesně ta barva hlasu, která mívá onu podivuhodnou moc změnit právě tenhle druh přání ve skutečnost...

A pak to přijde. Te-su začne lehkým nadhozením. "Hele...," zařadí konverzační neutrál.
Záměrně dělá dramatickou pauzu, během níž poslední slabika Malého Duchaře vystoupá až do nebeských výšin. Uvnitř sl. Gitíka zatím tiše kvílí vnitřní hlas. Vole, vole, vole - vona to dělá snad schválně!
"Pustila bych si bych si Umineko, co ty na to? Jeden díl. Nebo dva. Tři. Hmm, čtyři nebo víc."
Te-su triumfálně vítězí na celé čáře.
Absolutně zdecimaná slečna Gitík se ocitla bez obrany a se smíšenými pocity odklikla kombo na uložit-odhlásit. Se svítícíma očičkama odchází za Te-su a jejím legendárním Fuji-san, notebookem těžkým jako kráva. S monitrem velikým jako kráva, proto ta děsná váha!

Vnitřní hlas sakruje. Pořád. Celou cestu. Není k utišení.
Vole, vole, vole. Ty vole, já mám snad doma druhou BEATRICE!!

---

Umineko no Naku Koro ni (When the Seagulls Cry) OP

(zdroj: youtube.com)


Poznámka: Hlavního hrdinu v Umineko mluví Ono "Sebastian" Daisuke, hlavní mrchu Ohara "Alicia" Sayaka, kterou zaručeně nepoznáte, pamatujete-li si její typické Ara Ara~~~ ze serií Aria the Atakdále.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
---