právě sleduji:
Neko samurai 2
Secret garden
Ghost writer
...a další...

Anime News Nina: Miyazaki a jeho nový film

13. ledna 2010 v 20:26 | Gitík |  Anime
Ani ten největší klasik se nevyhne satiře. A tomu, že o něm někdo s láskou nakreslí pěkně ostrý komiks, který si přečtete. A dlouho se pak budete smát.


A jako pravý fanoušek ještě navíc pokýváte hlavou, jojo, to by byl perfektní biják, to by se mi vážně líbilo. Hlavně ta velryba. Ten výbuch, ta animace. Skvělé, nevídané a navíc ta enviromentální paralela k japonskému rybolovu.
Za tónů kouzelné hudby z pera Joe Hisaishiho bych ji (zaručeně ve víru okvětních plátků a kapek vody unášených větrem) dozajista oplakala. A to si nedělám srandu...

Vždyť s napětím očekávám GHIBLI Pidilidi, na které se fakt ultramoc těším.

zdroj: ANN, Anime News Nina 2010-01-13, kreslí: Robin Sevakis

Další věc, která je na tomto krátkém stripu skvělá jsou ANN komentáře pod ním, ve stylu:
-> Já to nechápu... Hele, jaký Miyazakiho film si mám pustit, abych ten komiks pochopila?
odpověď: Všechny XD

-> úplně si dovedu představit, jak ten fousáč strašně křičí to "HURRY"
... a jak hned vzápětí zazní "USE TEAMWORK"

----
Nutno dodat, že mám ráda studio Ghibli (opravdu moc) a že na světě má pana Miyazakiho raději snad jen pan John Lasseter. Ten totiž - pokud se nemýlím - našeho (v tu chvíli dost zaskočeného) mistra dokonce i po americku objal. A v rámci možností docela důkladně. Což je samozřejmě nezdvořilé. Dle japonských dobrých mravů se máme decentně uklonit na pozdrav, nikoliv objekt svého obdivu umačkávat samou láskou a radostí, že se setkáváme.
To je mi fakt ještě nepovedlo, Lasseter opět trumfuje, ale taky bych ráda... měla tu příležitost.
Stejně bych se spíš decentně držela zpátky, protože to mám odkoukané z bedny, objímat Japonce při podání ruky je prostě... Uhm, to napadne jen přímočarého Američana. Třeba Obama se onehdy před císařem vzorově zlomil v půli a také se nezavděčil. Sklidil kritiku, holt oni zkrátka přehánějí se srdečností. :D
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
---