právě sleduji:
Neko samurai 2
Secret garden
Ghost writer
...a další...

Závěrečný díl JIN zlomil rekord sledovanosti pro rok 2009

24. prosince 2009 v 20:30 | Gitík |  jdrama
Jsou to vážně jen čísla. Moc těm procentům nevěříme a bereme je s rezervou, ale stejně by něco takového člověk čekal spíše od trendy seriálu postaveného na pop-idolech, ale rozhodně ne od méně známého příběhu typu medicína + historie. Vskutku úctyhodný výkon...

Poslední díl JIN se vysílal na stanici TBS tuto neděli. V regionu Kanto (čili Tokio a přilehlé prefektury)
dosáhl redordu v maximální sledovanosti mezi všemi seriálovými epizodami, které byly v roce 2009 dosud odvysílány na komerčních kanálech. (Jojo, všichni byli prostě strašně napnutí, jak to celé dopadne. Takovéhle šílené skoky vzhůru a propady zpět do normálu provázejí Jin po celou dobu.)
Sledovanost finále Jin však pokořila magickou hranici 25 % (25.3%). Sesadila tak z pomyslného trůnu pilotní epizodu MR.BRAIN, která na pětadvacítku nakonec o fous nedosáhla v letos květnu (24.8%).

Ve vzájemném duelu při porovnání průměrné sledovanosti celého seriálu má však lehce navrch přece jen MR. BRAIN, přestože JIN přesáhl hranici 20 % v průběhu svého vysílání celkem pětkrát.

Žebříček: Nejvyšší průměrná sledovanost za rok 2009:
1. MR.BRAIN - 20.5%
Dramawiki, v hlavní roli: Takuya Kimura

2. Kyumei Byoto 24 Ji (19.2%) - heh, to neznám, ale tohle byla už asi čtvrtá sezóna :P

3. JIN - 19.0 %
Dramawiki, v hlavní roli: Takao Osawa

Dále není bez zajímavosti, že Haruka ("Prázná hlava") Ayase si zahrála, jak v MR. BRAIN, tak i v JIN.
A v obou dorama je shodou okolností asistenkou (a ve skrytu duše také věrnou fanynkou) hlavního hrdiny.
Letos Ayase obzvláště svědomitě plní poměrně nevděčnou úlohu roztomilého děvčete, které by svou nevinností mohlo dláždit chodníky. Zkrátka archetypální prototyp slečna asistentka = protivná naivní blbka. Tahle holka to ale tentokrát dovedla téměř k ultra-ultimátní profesionální dokonalosti: nakonec Ayase všechno tohle žerete a držíte její postavě palce, protože si přirozeně dokáže získat srdce diváků. Zlí jazykové tvrdí, že nemusí ani moc hrát, protože je prostě taková už od přírody...

Nicméně na její obhajobu je třeba také říci, že i ti největší skeptici a nejhlasitější brblalové museli při sledování JIN nervle uznat, že přece jen má své kouzlo, ač jim třeba tatáž herečka i role mohla lézt v MR. BRAIN na nervy. Protože postavě Saki svorně držíme na správných místech palce, ač skeptici a antifanoušci pomalu proti své vůli a zdravému rozumu. A i těm nezarytějším z rejpalů nakonec uklouzne, že snad ta opice "Prázdná hlava" dokonce i trošičku hrát umí.
Možná se tak narodila, možná je to MAYBELLINE...

A druhá méně nápadná shoda JIN a MR.BRAIN, ketrá není vidět na obrazovce na první pohled, je scénáristka Yoshiko Morishita. Napsala JIN a podílela se i na MR. BRAIN (a pár dalších známých a úspěšných titulech jako Byakuyako s Ayase a jejím filmovým bratrem z JIN - to jest Keisuke Koide, no a slečna "Prázdná hlava" Ayase nechyběla ani ve Sekai no Chuushin de, Ai wo Sakebu... )

Zdroj:
Wiki a Dramawiki (viz linky výše)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
---