právě sleduji:
Neko samurai 2
Secret garden
Ghost writer
...a další...

Rinne no Ame (JPN, zima 2010)

20. prosince 2009 v 19:28 | Gitík |  jdrama
V nadcházející sezóně se Yamamoto Yusuke a Seto Koji opět setkají v jednom dorama coby bratři. A žádné strachy, že by jeden z nich po dlouhé době třeba dostal normální roli. NE.

Vážnou roli, ano, tu dostanou oba. Normální ani jeden. Tu rozhodně... NE.

ve zkratce:
Ten starší bratr (Yusuke) je vrah. A ten druhý bude hrát mladšího retardovaného brášku.

Ale vezmu to pěkně po pořádku. Na začátku byla totiž soutěž. Soutěž pro mladé nadějné scénáristy (21st Fuji TV Young Scenario Taishou). Mezi úctyhodnými 1450 účastníky byla i slečna jménem Kuwamura Sayaka (27), jejíž práce s názvem Rinne no Ame vsadila na proklatě vážné téma a silný příběh s výrazným sociálním podtextem. Tahle slečna nakonec celou soutěž vyhrála. A podle scénáře se začalo hned točit. Na slavnostním vyhlášení a předání cen pak dostala veliký pugét... a překvápko v podobě účasti obou hlavních představitelů na daném slavnostním galavečeru.


Rinne no Ame (JPN, zima 2010)

4.1. 2010
nikdo nic spolehlivého neví :D

hrají:

scénář: Kuwamura Sayaka
produkce: Nakano Toshiyuki
režie: Namiki Michiko

Kouhei a Shuhei jsou bratři. Životem se protloukají na vlastní pěst, protože jejich matka zemřela
a vlastní otec je opustil. Mladší Shuhei je mentálně zaostalý, avšak relativně soběstačný díky tomu, že si našel práci v továrně a vydělává si tak na živobytí. Vznětlivý Kouhei však zjistí, že jeho mladší bratr v práci denně zažívá peklo, protože se Shuhei stal bezbranným terčem šikany a týrání ze strany svého nadřízeného. Kouhei jedná bez rozmyslu: v afektu zabije onoho agresora a ukradne peníze, které mu přijdou pod ruku. S pomocí svého mladšího bratra se pak mrtvoly zbaví, pohřbí ji na odlehlém místě kdesi v horách.
Policejní vyšetřování na sebe nenechalo dlouho čekat, případu se ujali detektivové Tokunaga (Nagai Masaru) and Aoki (Aoki Munetaka). Na bratry okamžitě padá stín podezření kvůli nezvyklému chování mladšího z nich. Shuhei zarytě mlčí. Odmalička ho učili, že vražda, zabití jiného člověka, je špatná věc.
Ale starší bratr mu pohotově vysvětlil, že zlí lidé umírají, aby se znovu mohli narodit a v novém životě konat dobré skutky.
Slabomyslný Shuhei vůbec nechápe, proč jeho bratr vraždu spáchal. Odmítá tomu uvěřit, jeho bratříček přece není, nemůže být vrah...
Rozpor mezi skutečností a světem, který Shuhei zná a chápe, se přirozeně stává zdrojem stále rostoucího vnitřího napětí a stressu. A také rozhodujícím důvodem proč se Shuhei rozhodne promluvit, svěřit se přátelům a odhalit vše i policii...


Zdroje:
d-addicts.com, tamější seto-maniaci a příbuzná témata

 


Komentáře

1 lina lina | Web | 21. prosince 2009 v 8:28 | Reagovat

popravdě tyhle dorama nemám ráda, ale občas se na něco takové hkouknu...třeba Maou:D
Oba dva lavní představitele mám ráda...i když je asi navždy budu mít zafixovaný jako ty dvy trhlý týpky z AtaDan:D

2 Gitík Gitík | Web | 21. prosince 2009 v 10:02 | Reagovat

[1]: Já jsem ráda, že ti dva dostanou pro změnu vážnou roli. Líbí se mi námět, což je hlavní důvod, proč to chci vidět - ale je fakt, že koukám na všechno, co mne nějak zaujme a nebývám příliš vázaná na žánry nebo oblíbené herce. Krom AtaDan jsem je viděla i jinde, takže nejsem tak fixovaná k jedné roli (všechny mají víceméně trhlé). Yusuke = duchař z Hana-kimi, pan Cool-drsný týpek z Rescue... a Seto Koji má na kontě celou sbírku roztomilých kukučů, třeba v Otomen. Ale je fakt, že v Koizoře byla lepší jeho náušnice než on sám :D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
---