právě sleduji:
Neko samurai 2
Secret garden
Ghost writer
...a další...

Kam zaskočit pro ohlédnutí za k-drama 2009

29. prosince 2009 v 20:06 | Gitík |  jdrama
V případě, že Dramabeans nečtete pravidelně (nebo jste prostě zahlceni informacemi. Dramabeans je jeden z nejproduktivnějších korejsky orientovaných písmáků a mega-dramas-drben, co znám...). Z důvodu léčby absťáku, kterou nezřízeně protahuju, jsem připravila soupisku pár užitečných článků, ke kterých se já osobně budu určitě vracet.

Ví hlav, prostě víc ví.
Varování: Nikdo na Dramabeans zásadně nikdy nepsal a nepíše stručně. Vždycky tam toho všichni viděli milionkrát více než já, takže komentáře nepřeskakujte, bývá tam mnoho zajímavých postřehů a linků :D

již minule jsem na Dramabeans přeposílala všechny NIKDO, kdo to tady čtou (nebo dokonce předstírají různé stupně přítomnosti či dokonce stadium oblíbenosti navzdory mé veskrze prohnilé povaze)
a hlavně všechny ty, koho postihl akutní absťák po dokoukání You are beautiful: K-drama: ROMANTICKÉ KOMEDIE
Takže jsem se vůbec nepolepšila a zas machruju s linky na dlouhé články a cizojazyčnou stránku, namísto toho, abych si hleděla jazyka svého, moc nekecala a řádně fansubovala Džiníka!
Aktuální stav: jop, zas mám hustou story a výmluvu: bez civilizace a zásuvky, která by se nedrolila ze zdi, se špatně předstírá překládání a všechno dočasně stojí, protože nemá cenu vozit svůj milovaný stroječek někam, kde deset let visel pod eternitovou střechou nezajištěný nulák jen tak na pospas živlům. Trajdám vůbec o svátcích na samá anti-fansuberská místa, kde se toho houby udělá, ale zato strašně prokecá, projí a propije. Nakonec se všichni hromadně diví, proč čtu tu knihu ANGLICKY, jestli prý tomu fakt rozumím. (Nebo jestli náhodou do toho jenom tak upřeně nezírám a celá nažhavěná z té angliny všude kolem zuřivě neotáčím stránky jen tak, snad abych machrovala nad starší generací... protože je ta knížka je celá OBRÁZKOVÁ a čtu ji beztak asi obráceně - totiž odzadu. První setkání širšího příbuzenstva s mangou. The end.)
-------
Zpět k tématu:

Pro lepší orientaci přidávám názor na You are beautiful, protože tu letos nebylo možné minout a moc dobře se na tom odhalí, jestli je člověk názorově kompatabilní nebo ne. (Aby byl vůbec vzat v úvahu osobní vkus návštěvníka jako čtenáře)

1) Ankety na téma k-dramas 2009

How was 2009 for you?


(mega soubor anket, které sestavila javabeans, spuštěno již na začátku prosince a YaB tam tvrdě válela všude, kde se dá již tenkrát. Já samozřejmě ještě přihodila XD
Nakonec to vyústilo ve speciální dodatkovou anketku s účastí cca 13 900 hlasů, čistě pro klid duše:

Just for curiosity's sake… (poll addendum)


2) Recenze k-dramas


Uf, konec anketkám, teď se jde na recenze (a dlouhatánské slohy):

Duds and Delights of 2009 [Year In Review, Part 1]

autor: Dahee Fanel
- co od toho asi tak čekat, než začnete číst: bacha, považuje YaB za dětinskou flákotu, setkáte se tu se zajímavými názory a silnými argumenty. Btw. zaujal ji Jejoongwon, jen prý kdyby se nevysílal na SBS...!

The Good, The Bad, The Middling [Year In Review, Part 2]

autor: thunderbolt
- co od toho asi tak čekat, než začnete číst: tady naleznete názory někoho, kdo přiřkl YaB konečný verdikt: "good" a v recenzi neopomene zmínit ani oční linky :D :D
- ach, tahle věta je prostě hustě přesná, protože mi mluví z duše: (...) Because you gave your best performance ever, and one of the best in the year, I am now officially your fan, Jang Geun-suk.(...)

- to nejzajímavější je až dole, na konci recenze top 5 pro kategorie:
  • Nejlepší seriál
  • Herec, herečka
  • Herec, herečka ve vedlejší roli
  • Scénář
  • Režie
  • Nejlepší pár

---> další pak budou následovat každý den ;-) 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
---