právě sleduji:
Neko samurai 2
Secret garden
Ghost writer
...a další...

Anime: Neko Rámen, aneb kocour šéfkuchařem

28. listopadu 2009 v 19:03 | Gitík |  Anime

Tyhle podniky jsou všude. Rámen se prodává na každém rohu. Vždycky je to nějaký ten Ičiraku rámen, jenže tentokrát není se šéfkuchařem něco v pořádku. Je to KOCOUR a - věřte tomu nebo ne - naservíruje vám rámen kočičí. NEKO RÁMEN.


Pan Tanaka je náhodný kolemjdoucí. Pan Tanaka je zcela typický náhodný kolemjdoucí, který (zcela náhodou) dostane hlad. A tak ho nohy zanesou do nejbližšího rámen podniku, čirou náhodou zrovinka Neko Rámenu.
Věřte tomu nebo ne, tomuhle podniku doopravdy šéfuje kocour. Jmenuje se Taišó (doslovně: Šéf, Šéfkuchař). Stejně jako jeho dvounozí kolegové ze všech možných Ičiraku, na které si dokážete vzpomenout - a které jste určitě už viděli přinejmenším milionkrát, považuje své kuchařské umění za alfu a omegu svého života. Svého kočičího života, tudíž to jeho vaření podle toho také tak trochu vypadá. A nezřídka také i dopadá.

Pan Tanaka má očividně vrozenou slabost pro miso-rámen (rozumějte v jakékoliv formě, podobě a provedení), a tak se přirozeně stane pravidelným zákazníkem Neko Rámenu. Možná mu ten neuvěřitelně pochybný neko rámen doopravdy chutná, možná se prostě občas rád zastaví na kus řeči čistě ze zvědavosti, jak už to kolemjdoucí dělávají. Nicméně je tedy zákazníkem pravidelným, ale zdá se býti také jediným...

Pan Tanaka se proto stává očitým svědkem všech podnikatelských kočičin
a kočičáren, které ambiciózní Taišó neúnavně provádí.
Jestli je pravda, že kočky mají devět životů, pak má horkokrevný Taišó v zásobě devět krát devět způsobů, jak člověka překvapit, svého jediného zákazníka Tanaku zaskočit a diváky rozesmát tak, že se budou za břicha popadat a slzet smíchy.

Koneckonců Taišó má z celé své kočičí rodiny jako jediný řádné a užitečné povolání (jeho otec i děd jsou populární kočičí modely z reklam na kočičí konzervy, "neko idoly" z povolání, jenže Taišó se nevyvedl a nemá hvězdné manýry) , a tak se musí pořádně ohánět, aby si vydělal na živobytí.

V tomhle byznysu to člověk, natož kočka, prostě nemá lehké. Neko Rámen musí ustát kde co. Od personálních klopýtnutí, přes návštěvu přítelkyně pana Tanaky, která má ráda pejsky a nerada rámen, či ožehavovou problematiku toho, jak na rámenu vydělat velký prachy pomocí důmyslných inovací menu. Uvidíte ledacos: od malých vynalézavých drobností, např. typické obchodnické snahy majitele podniku o snášení modrého z nebe, aby dosáhl uspokojení hladových (zpravidla nevděčných) zákazníků. Až po události velkého formátu, včetně návštěvy věhlasného gurmána a světově proslulého kritika v jedné osobě, kterému je obřadně podána specialita šéfkuchaře... taková, jaká by vás, normální lidi, ani ve snu nenapadla - a přesně taková, jakou mohl vymyslet jedině kocour a nikdo jiný.
proč se dívat:
- je to japonský internetový hit léta 2007 s nejvyšší sledovaností, ve své oficiální streamované podobě na příslušných oficiálních místech

- je to sranda, fakt velká sranda
- je to kočičí
- experiment s formou i animací
- každý díl má svůj unikátní styl animace, ryze svébytné pojetí, ale přesto všechny dohromady tvoří jeden harmonický celek
- jedna epizoda je namluvena celá v kočičím jazyce, takže se může dívat i vaše kočka:

- Ňáá mňau.. mňáuuuu?
- Mňááá mňáááu mňáu...
Animovaný seriál Neko Rámen vznikl na motivy stejnojmenné mangy, tedy v podstatě čtyřokénkového komiksového stripu. Od autora předlohy dostal do vínku krajní kočičkovitost a gradaci pointy hodnou Garfielda, od animátorů nadšení pro experimální tvorbu a tvůrčí invenci. Technicky vzato je to docela určitě flashová animace, kterou byste si klidně mohli splést s neko fan artem. Jenže na obyčejný fan art odněkud z Youtube je Neko rámen podezřele chytrý a podezřele koncepční. A takový fan art se na rozdíl od Neko rámenu obyčejně nedočká své vlastní live action verze (Neko ramen Taišó) s lidmi, plyšáky a opravdovými živými kočkami, že?

Neko rámen Taišó ve filmu (Neko rahmen Taisho live action) trailer:


Neko Ramen (Japonsko, 2007)

též známo jako: Cat Ramen, Neko Rahmen
žánr: komedie
počet epizod: 13
délka epizody: cca 2,5 min
(na youtube je pouze 10 epizod ze 13) 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
---